Coaching

COACHING

Poznaj swoje cele, cele zawodowe, ustal je jako Twoje dobro i idź je realizować. Czy naprawdę chcesz tego, czego wydaje Ci się, że chcesz? Może to czego chcesz osiągniesz w zupełnie inny sposób? Może tylko ciągle powtarzasz te same schematy postępowania? Nie bądź jak mucha powtarzająca uderzenia w szybę okna, kiedy może wydostać się wylatując przez drzwi. Zwiększ swój repertuar! Miej wybór! Poznaj swoje silne i słabe strony.

Ustal własną, opartą na silnych podstawach hierarchię wartości, która nada kierunek i sens Twojemu życiu zawodowemu. Wszystko czego potrzebujesz masz już w sobie, potrzebujesz tylko to ujawnić i uruchomić!

Każdy z zaproponowanych treningów może stać się również podstawą do nabywania osobistych umiejętności w drodze coachingu.

Zobacz naszą ofertę treningów »

Jeśli potrzebujesz czegoś specjalnego, zadzwoń lub napisz tu, bez żadnych obowiązań z Twojej strony!

Zadzwoń +48 660 786 740 lub napisz furgalski@furgalski.com

Przygotujemy dla Ciebie specjalną ofertę. Otrzymasz dokładnie to, czego potrzebujesz!


Czym jest coaching?

Miałeś kiedyś swojego trenera? Może nie, ale czy widziałeś sportowca na zawodach, który nie miałby swojego trenera? Raczej nie. Po co zawodnikowi trener? Czy nie mógłby sam osiągnąć dobrych rezultatów? Mógłby sam osiągnąć dobre rezultaty, ale większym wysiłkiem i bez wsparcia. Choć zresztą taka możliwość istnieje, to prawdopodobnie niewielu sportowców obywa się bez trenera. A w życiu, po co trener? W zasadzie z tego samego powodu; by łatwiej osiągnąć znakomite rezultaty.

Jak zatem wygląda coaching, który służy osiągnięciom w życiu?

Zaczynamy od obejrzenia czego chcesz, czego pragniesz, co życzyłbyś sobie osiągnąć, gdzie widzisz swoje szczęście? Okazuje się, że samo ustalenie swojego pragnienia, celu dążenia, nie jest wcale sprawą prostą. Osiągnięcia, są bowiem wyposażone, lub jeśli wolisz obciążone konsekwencjami. Może się okazać, że wcale nie pragniesz tego, co wydawało  Ci sie przed analizą Twoim głównym celem! Wszedłeś na szczyt góry, wspiąłeś się, a tu patrzysz, to nie ten! To tamten wznoszący się obok. I co teraz?! Schodzić i znów się wspinać? Dlatego najpierw oglądamy Twój cel, wyobrażamy sobie go, jak to jest, gdy go osiągnąłeś, wizualizujemy stany jego osiągnięcia, by silnie poczuć, że to jest właśnie to, czego pragniesz. Patrzymy, czy osiągając go, nie nadwyrężyłeś innych ważnych dla Ciebie spraw. Ta faza coachingu, ustalania Twojego celu, służy temu, byś się nie pomylił, byśmy dokładnie wiedzieli, gdzie chcesz iść. Przejście tej fazy ma również aspekt motywacyjny, okazuje się, że wiedząc bardzo dobrze, szczegółowo, niemal widząc (Respice finem! zalecali Rzymianie) cel jesteśmy przezeń pociągani. Nie na darmo starożytni filozofowie, np. Arystoteles, mówili o przyczynie celowej.

Cel jest przyczyną! Ze względu na niego działamy! Jest niezwykle silnym motywatorem. Obrawszy cel  potrafimy rozstrzygnąć, czy to co w danej chwili robimy, cokolwiek by to było, zbliża nas, czy oddala. Tu również tkwi ta niesłychana siła oszczędności czasu, wysiłku, pieniędzy, wiemy gdzie idziemy i nie błądzimy. Te zalety obranego celu zwielokrotniają się, jeśli zamieniamy nasz cel na konkretne działania, doń prowadzące. W celu dostrzegamy czynność doprowadzającą do niego! To ogromna zaleta, bo zwykle nie robi się czegoś, jeśli po prostu nie wiadomo co robić. Pamiętaj, podstawową zasadą, jest to, że Ty sam decydujesz do czego chcesz dążyć, a coach pomaga Ci tam dojść.

Co dalej, gdy już wiemy gdzie dojdziesz?

Patrzymy gdzie jesteś teraz. Dokładnie oglądamy rzeczywistość, w której jesteś aktualnie zanurzony – jakie masz otoczenie, ale co ważniejsze, co masz w środku siebie. Badamy Twoje talenty, silne strony, przewagi. Zrobimy wszystko by je rozwinąć, ćwiczyć, zatrudniać dla pracy do sukcesu! Jeśli wykrylibyśmy przeszkody, które mogłyby sie pojawić na Twojej drodze do sukcesu, do zarobienia pieniędzy, do spędzania czasu w sposób Cię satysfakcjonujący, do budowania wartościowych relacji z ludźmi, do wzmocnienia Twojej pozycji zawodowej, to przygotujemy się do ich usunięcia! Przekształcimy otoczenie, tak by ułatwiało dojście do Twojego celu!

Co więc zrobimy? Zamienimy Twoje cele na działania! Zbudujemy harmonogram tych działań, będziemy je ćwiczyć. Zaczniemy działać! Będziemy mierzyć Twoje osiągnięcia, czyli sprawdzać, czy podjęte czynności przynoszą zamierzone rezultaty. Ale nie po to, by tylko widzieć jak idziesz, lecz by natychmiast, bez zwłoki, wprowadzać działania poprawiające, gdybyś zbłądził!

Właśnie po to masz swojego osobistego trenera, by wygrać Twoje zawody życia!

Comments are closed.

  • Stay Connected